Powrót zeppelina

Добавлено: 04.07.2011 / Раздел:

5 lipca 1931 r. w Gliwicach wylądował sterowiec Graf Zeppelin. Wydarzenie to obserwowało prawie 200 tysięcy osób. Po 80 latach ten legendarny statek powietrzny znów pojawi się nad gliwickim lotniskiem! Ale tym razem w miniaturze i w Centrum Handlowym FORUM (ul. Lipowa 1).


Z okazji okrągłej rocznicy lądowania zeppelina przygotowaliśmy niepowtarzalną makietę przedwojennego lotniska. Nad nią zawiśnie model sterowca. Całość zaprezentujemy we wtorek, 5 lipca, w samo południe. Przyjdź i poczuj potęgę majestatu króla przestworzy! – zachęca Marek Thorz, rzecznik prasowy C.H. FORUM.
Na planszy o wymiarach 4 x 4 metry znajdą się dawne budynki lotniska, samoloty i samochody gości oraz miniaturowe ludziki, a nad nimi – model sterowca o długości 2,7 m. Makietę w skali 1:87 wykonał Jan Woźniak, na podstawie zachowanych zdjęć i planów z tamtego okresu.
Ale to nie wszystko. – Z okazji 80-tej rocznicy tego wydarzenia przygotowaliśmy odlotowy konkurs, w którym do wygrania jest 80 podniebnych nagród: loty samolotem i szybowcem nad Gliwicami, skok ze spadochronem w asyście instruktora oraz 75 okolicznościowych t-shirtów. Szczegóły wkrótce na stronie www.forumgliwice.pl – mówi Marek Thorz. (bom)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking