Catate Deo

Добавлено: 30.06.2011 / Раздел:

fot. W. Baran

W najbliższy weekend odbędzie się XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.

2 i 3 lipca w muszli koncertowej parafii pw. św. Jacka (ul. Przedwiośnie 1) w Sośnicy kilkunastu wykonawców z całego kraju powalczy o festiwalowe nagrody. Celem przedsięwzięcia jest konfrontacja dorobku młodzieżowych artystów oraz promocja utworów religijnych. Oprócz tradycyjnych zmagań konkursowych i występów zaproszonych gości zaplanowano część ewangelizacyjną.
Do udziału w imprezie zakwalifikowało się 9 solistów i 6 zespołów. W tym gronie znaleźli się: Krzysztof Bigaj, Anna Czekaj, Agnieszka Ostrowska, Aleksandra Sobiech, Justyna Tabędzka, Sylwia Zelek, Claudia Kuczaj, Sylwia Maria Lipka, Monika Stuchlik oraz grupy: Defendi, Projekt2, Verbum, Zespół instrumentalno-wokalny przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Przegini, Przed Nami, Zespół z parafii Błogosławionej Karoliny z Biskupca. Finaliści będą prezentować się na sośnickiej scenie w sobotę od godz. 14.00. Zwycięzców rywalizacji poznamy w niedzielę o godz. 16.00.
Każdy z festiwalowych dni zwieńczy koncert zaproszonych gości o godz. 20.00. W sobotę wystąpi Gospel Rain, a w niedzielę – Zespół Festiwalowy Cantate Deo. Na niedzielę zaplanowano też koncert laureatów (godz. 17.00), a następnie mszę św. dla uczestników imprezy (godz. 19.00). Na wszystkie spotkania – wstęp wolny!
Organizatorem „Cantate Deo” jest Fundacja Silesia Pro Europa we współpracy z miejskim samorządem. Szczegółowe informacje o festiwalu są dostępne na stronie internetowej www.cantate.pl. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking