Piast urządził sobie ostre strzelanie

Added: 30.11.2020 / Раздел: / pdf
futsaliści w akcji fot. Piast Gliwice Futsal

Najwyższe w tym sezonie zwycięstwo odniosła futsalowa drużyna Piasta. Gliwiczanie, grając na wyjeździe, pokonali Gattę Zduńska Wola 10:1. Po dwie bramki zdobyli Rafał Franz i Dominik Wilk. Ponadto dla gości strzelali jeszcze Marek Bugański, Mateusz Mrowiec, Sebastian Szadurski, Michał Rabiej i Mateusz Szyszko.

Piast był faworytem tego spotkania, ale nikt chyba nie przypuszczał, że tak szybko i łatwo gliwiczanie będą zdobywać bramki. Już po pierwszej połowie podopieczni Orlando Duarte prowadzili 5:0. Ten festiwal bramkowy w tej części meczu rozpoczął i zakończył Rafał Franz.
Po zmianie stron dalej atakowali gliwiczanie, co przełożyło się na kolejne dwa gole. Dopiero wtedy Norbert Dregier znalazł sposób na dobrze broniącego Michała Widucha. To jednak nie ostudziło zapędów gości, którzy potem jeszcze dołożyli trzy trafienia. Szczególnie mogły się podobać kontry w wykonaniu pary Szyszko – Rabiej, którzy jako ostatni wpisali się na listę strzelców.

Po 13 rozegranych meczach Piast z 34 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli. Tyle samo punktów ma Constrat, ale zespół z Lubawy ma lepszy stosunek goli, stąd jest wyżej w tabeli.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking