Wesoły Wędrownik – koncert twórczości Norberta Blachy

Added: 16.11.2020 / Раздел: / pdf
zdjęcie grupowe muzyków fot. materiały organizatora

Gospel Norberta Blachy już 8 lat gości na scenach w ramach tego niezwykłego wydarzenia. Zawsze połączony z warsztatami muzycznymi, w tym roku wyjątkowo w formie koncertutransmitowanego online.

Grono świetnych muzyków kolejny raz upamiętnia twórczość zmarłegow 2012 roku Gliwickiego artysty.

Jako córka Norberta, cieszę się za każdym razem kiedy koncert ma się odbyć. Ważne, by pamiętać o tych których, kochamy. Wierzę, że ludzie i tym razem pokochają ten jego muzyczny świat. Mam też nadzieje, że radość która udziela się nam wszystkim za każdym razem grając tą muzykę, udzieli się też słuchającym. Wiem, że kontynuuje coś dla mnie bardzo ważnego, rodzinnego, dlatego właśnie razem z zespołem i organizatorami, pragniemy się z tym podzielić – mówi Gabriela Blacha-Cupiał, córka zmarłego artysty.

Kim był Norbert Blacha? To muzyk, kompozytor, aranżer, pianista, organista, pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach i PWST Krakowie oraz Bytomiu, laureat nagrody Prezydenta Miasta Gliwice, realizator i założyciel Studio B1. Jego najbardziej znany utwór „Modlitwa o pokój” znana jest i wykonywana na całym świecie. Ideą zespołu Wesołego Wędrownika jest pokazywanie twórczości mniej znanej, lecz niezwykle barwnej, która naprzestrzeni minionych lat spotkała się z entuzjastycznym odbiorem publiczności.

Jaka jest muzyka Norberta Blachy? Choć twórczości Norbert Blacha ma wiele kolorów, ten będzie pokazywał jego odsłonę gospelową. Była ona bardzo bliska jego sercu. Przekaz i treści nie tylko wykonywał, ale też wcielał w swoje życie. Od zawsze lubił duże składy wykonawcze, śmiało można powiedzieć że pisząc „miał rozmach”. Nietuzinkowe aranżacje zabrzmią w wykonaniu wspaniałych muzyków, których spotkać można na ogólnopolskiej scenie muzyki rozrywkowej i jazzowej.

Koncert jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Zorganizowany jest przez Stowarzyszenie Artystyczno-Muzyczne w Czerwionce-Leszczynach. Koncert, który odbędzie się 16.11.2020 r w Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach, będzie transmitowany online TUTAJ. (materiały organizatora)

gitarzysta i basistka
fot. materiały organizatora
plakat
gitarzysta i basistka fot. materiały organizatora
plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking