Szczególne zasady także w bibliotekach

Добавлено: 27.10.2020 / Раздел:
biblioteka fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

Mimo ograniczeń epidemicznych Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach działa, ale w zmienionym zakresie. Usługi są realizowane w reżimie sanitarnym.

Podstawą funkcjonowania w strefie czerwonej jest oczywiście rygorystyczne przestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa przez bibliotekarzy i czytelników, stosowanie środków do dezynfekcji rąk i jednorazowych rękawiczek oraz utrzymywanie zasady minimum 1,5 metra we wszystkich przestrzeniach publicznych.

Obecnie, wskutek rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, w gliwickich wypożyczalniach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie są także prowadzone czytelnie. Książki są wypożyczane i zwracane w wydzielonych stanowiskach, przy wejściu do każdej z filii MBP. We wszystkich punktach obsługi może przebywać tylko obsługiwana osoba (wyjątkiem jest Biblioteka Centralna, w której mogą przebywać równocześnie trzy osoby).

Czytelnicy nie mogą korzystać ze stanowisk komputerowych i toalet w bibliotekach. W soboty wszystkie filie są nieczynne, a w pozostałe dni pracują w zmienionych godzinach. Biblioteka Centralna (ul. Kościuszki 17) i Biblioforum (ul. Lipowa 1) są czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 11.00 do 19.00, a we wtorki i piątki od godz. 8.00 do 15.00. Wypożyczalnia Muzyczna i Zbiorów Specjalnych jest zamknięta, ale zamówienia można składać telefonicznie (32 231 54 05 ) i mejlowo (bc@biblioteka.gliwice.pl).

infografika (treść w aktualności)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking