Zadbaj o siebie

Обновлено: 06.06.2011 / Раздел: / pdf

Gliwicki samorząd wespół z Centrum Onkologii w Gliwicach, NZOZ-em „Centrum Profilaktyki Szkolnej i Promocji Zdrowia”, Gliwickim Stowarzyszeniem Amazonek oraz firmą Kar-Tel zachęcają do udziału w kampanii zdrowotnej „Od samobadania piersi do mammografii”.

W ramach akcji odbędzie się m.in. otwarty wykład dla dziewcząt i kobiet, poświęcony profilaktyce raka piersi połączony z nauką samobadania (8 czerwca, sala 147 w gmachu Urzędu Miejskiego, I piętro, początek spotkania – 9.30). Zorganizowane zostaną też bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie wykonywały mammografii.
10, 13 i 14 czerwca specjalny mammobus pojawi się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sośnicy (ul. Przedwiośnie 2). Zainteresowane panie będą mogły poddać się badaniom w godz. 10.00 – 17.00. Podobna akcja (w tych samych godzinach) zostanie przeprowadzona w Łabędach (15, 16 i 17 czerwca na placu przy kościele pw. św. Anny, ul. Przyszowska 36) oraz na Trynku (20, 21, 22 czerwca przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Kar-Tel, ul. Jasna 31). Każda kobieta, która zgłosi się na badania, otrzyma bezpłatną wejściówkę umożliwiającą godzinne pływanie na basenie „Mewa” i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody rzeczowej.
Mammografia to bezbolesne rentgenowskie badanie piersi. Jedynymi dokumentami niezbędnymi do jego przeprowadzenia są: dowód tożsamości z numerem PESEL, karta chipowa lub dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne, a także – jeśli to możliwe – zdjęcie z poprzedniej mammografii. Badanie jest bezpłatne, gdy od ostatniej mammografii finansowanej przez NFZ upłynęły pełne dwa lata. Należy jednak pamiętać, że nie mogą z niego skorzystać w ramach kampanii panie leczone z powodu rozpoznanego raka piersi. (kik)

Informacje: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM, tel. 32/238-54-31

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking