"Neptun" na finiszu

Добавлено: 02.06.2011 / Раздел:

fot. A. Ziaja

Czerwona 9-metrowa zjeżdżalnia już kusi miłośników wodnej rekreacji. Jeszcze kilka tygodni i będzie można kąpać się w krytej pływalni „Neptun” w gliwickiej dzielnicy Sośnica. Prace przy ul. Dzionkarzy dobiegają końca.


Budynek krytej pływalni z zewnętrzną zjeżdżalnią i wejściem na przeszkloną wieżę jest już gotowy. Zagospodarowano też teren wokół obiektu – wykonano drogi wewnętrzne i parkingi, zamontowano ogrodzenie, a na klombach posadzono ozdobne rośliny. A co w środku? Na najniższym poziomie „Neptuna” urządzono sauny i pomieszczenia techniczne. Na parterze znalazły się: pływalnia o wymiarach 12,5 m x 25 m i głębokości od 1,1 m do 1,8 m, basenik do nauki pływania (o wymiarach 9,2 m x 9,5 m i głębokości 0,8 m), baseny z hydromasażem, szatnie i sanitariaty, kasa oraz punkt pierwszej pomocy. Na piętrze przygotowano m.in. salę fitness, bawialnię dla dzieci i taras widokowy.
Trwają prace wykończeniowe i wyposażanie wnętrz obiektu. W najbliższych dniach – po podłączeniu docelowego zasilania energetycznego – rozpocznie się rozruch pływalni, czyli sprawdzanie, czy wszystkie urządzenia działają prawidłowo – informuje Zdzisław Węgrzyn z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Basen zostanie oddany do użytku w trakcie wakacji.
Kryta pływania w Sośnicy to czwarty tego typu obiekt w Gliwicach wybudowany przez samorząd. „Delfinem” przy ul. Warszawskiej’, „Mewą” przy ul. Mewy oraz „Olimpijczykiem” przy ul. Oriona administruje miejska jednostka TUR Gliwice – Centrum Sportu i Wypoczynku. Natomiast „Neptun” zostanie przekazany w zarząd prywatnej firmie. – Postanowiliśmy sprawdzić nową formę, korzystając z możliwości, jakie daje ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Chcemy się przekonać, czy tego typu obiekt, kierowany przez prywatny podmiot, będzie funkcjonował efektywniej. Wybraliśmy ofertę konsorcjum dwóch firm: Kolejowego Przedsiębiorstwa Związkowego z siedzibą w Będzinie oraz IQ SERVICE Jacek Bańczyk z Dąbrowy Górniczej – informuje Piotr Popiel, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta UM.
Koncesjonariusz będzie odpowiedzialny za bieżące utrzymanie i organizację pracy pływalni m.in.: wyznaczy godziny jej funkcjonowania, ustali cennik, zatrudni pracowników. Za tę usługę miasto będzie płacić stałą opłatę roczną w wysokości 516 600 zł brutto. – W ramach umowy ustalone zostały m.in. maksymalna cena biletu wstępu na basen, zniżka dla uczniów i studentów, opłata za lekcję pływania, pierwszeństwo rezerwacji dla szkół w godzinach przedpołudniowych. Koncesja zostanie zawarta na dwa lata – zapowiada Piotr Popiel. (bom)


 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking