Lato filmów w drodze

Добавлено: 02.06.2011 / Раздел:

To tytuł przeglądu, który na początku czerwca zawita do gliwickiego AMOK-u. Festiwal Filmowy i Artystyczny „Lato Filmów” gości w Polsce już siedemnaście lat, ale po raz pierwszy przygotowano jego objazdową edycję. W 20 wybranych miastach i kinach należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, w tym w Gliwicach, będą prezentowane najnowsze produkcje światowej kinematografii. Co zobaczymy na dużym ekranie przy ul. Dolnych Wałów 3?


4 czerwca wyruszymy do rybackiego portu w Normandii, aby zobaczyć jedną z tych historii miłosnych, której wszyscy pragną, a która zawsze przytrafia się innym („Angèle i Tony”, godz. 16.30). Odwiedzimy też Kolumbię, gdzie zmęczona szarą egzystencją Karen postanawia odmienić swoje życie i odbyć podróż w nieznane („Karen płacze w autobusie”, godz. 18.00) oraz duńską szkołę, w której czwórce nastolatków jeden dzień zmienia wszystko („Przytul mnie”, godz. 20.00).
Na 6 czerwca przygotowano opowieść o zemście, winie i karze, której tłem jest spotkanie dwóch rodzin („W lepszym świecie”, godz. 18.00) oraz historię studentki, dla której prostytucja to sposób na wygodne i dostatnie życie („Studentki”, godz. 20.00).
Z kolei 8 czerwca czeka nas Bollywood inaczej, czyli zamiast pełnej przepychu i tańca produkcji – kino zaangażowane społecznie („Peepli!”, godz. 18.00) oraz oryginalna satyra na współczesny kanon mody i piękna, lansowany przez media („Fryzjerka”, godz. 20.00). Szczegóły na stronie www.amok.gliwice.pl. (bom)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking