Nowy pomocnik Niebiesko-Czerwonych

Added: 12.10.2020 / Раздел: / pdf
Michał Chrapek w Piaście Gliwice fot. piast-gliwice.eu

Nowym zawodnikiem Piasta został Michał Chrapek. 28-latek podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2022. Środkowy pomocnik trafił na Okrzei 20 na zasadzie wolnego transferu. Jego ostatnim klubem był Śląsk Wrocław.

Zależało mi na tym żeby trafić do mocnej polskiej drużyny i bardzo się cieszę, że znalazłem się w Piaście. Uważam, że Piast był i nadal jest topową drużyną w Polsce, która prezentuje efektowny styl i jestem bardzo zadowolony z możliwości dołączenia do zespołu z Gliwic – powiedział Michał Chrapek po podpisaniu kontraktu.

Michał Chrapek jest wychowankiem Victorii Jaworzno. Z tego klubu trafił do Wisły Kraków, gdzie stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej piłce. W trakcie swojej kariery grał również w takich klubach, jak Kolejarz Stróże, Catania Calcio, Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław. Na boiskach Ekstraklasy 28-letni pomocnik rozegrał do tej pory 186 spotkań, w których zdobył 17 bramek oraz zanotował 24 asysty.

Chciałbym już wyjść na trening z chłopakami, zacząć ciężką pracę z zespołem. W ostatnim czasie brakowało mi tego i odczuwam duży głód piłki. Zamierzam pokazać to na boisku, by jak najszybciej zasłużyć na szansę, aby móc pokazać także w meczu na co mnie stać – dodał nowy pomocnik Piasta Gliwice.

Michał jest zawodnikiem uniwersalnym, mogącym grać na kilku pozycjach. Jego obecność z pewnością zwiększy rywalizację w formacji pomocy. Bez wątpienia jest zawodnikiem nietuzinkowym, a także posiada już wyrobione nazwisko na polskich boiskach, doświadczenie, a także wysokie umiejętności. Liczymy na jego bramki i asysty, a być może dzięki nam jego możliwości jeszcze bardziej się rozwiną – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

GKS Piast SA

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking