Dwadzieścia lat minęło

Added: 09.10.2020 / Раздел: / pdf
nazwa orkiestry przy wejściu na scenę fot. materiały organizatora

Od dwóch dekad znakomici instrumentaliści Gliwickiej Orkiestry Kameralnej prezentują na gliwickich scenach, w parkach i na skwerach muzykę klasyczną z najwyższej półki. W niedzielę 11 października o godz. 18.15 będzie można usłyszeć Orkiestrę na antenie radia Katowice.

W programie są utwory między innymi Johanna Sebastiana Bacha i Mieczysława Karłowicza. Z okazji tego okrągłego jubileuszu w Internecie został także udostępniony specjalny, urodzinowy koncert Orkiestry pod batutą Macieja Tomasiewicza.

Gliwicka Orkiestra Kameralna powstała w 2000 roku, z okazji 750-lecia istnienia miasta. Występują w niej znakomici, związani z Gliwicami muzycy, którzy zasilają najlepsze zespoły w kraju, na przykład Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Sinfonię Varsovię, Filharmonię Śląską. Połączenie ich talentów i doświadczeń zaowocowało wypracowaniem bardzo wysokiego poziomu artystycznego orkiestry.

Każdego roku GOK występuje w Gliwicach kilkakrotnie, między innymi podczas „Mistrzowskich interpretacji”, koncertu „Na pożegnania lata” czy występu z cyklu „Estrada młodych”. Wydarzenia muzyczne z udziałem Orkiestry są dofinansowywane z budżetu Miasta Gliwice.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking