Koncert dowcipny i elegancki

Обновлено: 18.09.2020 / Раздел: / pdf
muzycy orkiestry stoją z instrumentami na schodach przed palmiarną Gliwicka Orkiestra Kameralna (fot. materiały organizatora)

„Z batutą i humorem” na pożegnanie lata zagra Gliwicka Orkiestra Kameralna. Naszymi znakomitymi muzykami będzie dyrygował maestro Maciej Niesiołowski. Miasto Gliwice zaprasza!

W niedzielę 20 września o godz. 19.00 rozpocznie się plenerowy koncert GOK-u z gościnnym udziałem sopranistki Anity Maszczyk i tenora Michała Musioła. Widzowie, którzy pamiętają program telewizyjny Macieja Niesiołowskiego „z batutą i humorem”, już wiedzą, że zabawa w parku Chopina będzie przednia. Ci, którzy tamtych audycji nie oglądali, będą mieli okazję zetknąć się ze świetnymi muzykami i klasyką w nieco innym, lżejszym wydaniu.

W programie koncertu usłyszymy znakomite duety, między innymi Pála Ábraháma, Freda Raymonda i Franza Lehára, arie operetkowe i musicalowe, oraz wirtuozowskie miniatury orkiestrowe. Do tego mistrzowska batuta i humor, humor – mówi Waldemar Staniczek, skrzypek Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i organizator koncertu.

Wcześniej, tego samego dnia i w tym samym miejscu, o godz. 12.00, będzie można posłuchać „pomniejszonego składu” Orkiestry: Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza. Instrumentaliści zagrają koncert z cyklu „Otwarty Salon Muzyczny”. Wstęp na oba wydarzenia muzyczne 20 września jest wolny. A już 27 września nasza gliwicka Orkiestra będzie świętować dwudziestolecie działalności artystycznej – w Internecie zostanie udostępniony niezwykły koncert jubileuszowy.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking