Spisz się, rolniku!

Обновлено: 04.09.2020 / Раздел: / pdf
Powszechny Spis Rolny baner mat. GUS

Jesteś rolnikiem? Masz gospodarstwo rolne? Główny Urząd Statystyczny prowadzi właśnie Powszechny Spis Rolny. Do listopada masz obowiązek podać dane rachmistrzom.

Od 1 września, dzwoniąc na infolinię 22/279-99-99 wew. 1, możesz spisać się przez telefon, dostępny jest też kanał „weryfikacja rachmistrza i informacje o #PSR2020”. Infolinia działa 7 dni w tygodniu, w godz. 8.00 -20.00.  Na https://spisrolny.gov.pl/ dostępna jest też interaktywna aplikacja służąca do samospisu internetowego. Podczas logowania się należy wprowadzić numer gospodarstwa rolnego zawarty w liście Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego rozesłanym do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

Uwaga! Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju, rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych bezpośrednio w wywiadzie udzielonym w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego. W przypadku braku dostępu do internetu możliwe też będzie skorzystanie ze stanowiska komputerowego w siedzibie gminy w celu dokonania samospisu internetowego.

Gminne Biuro Spisowe w Gliwicach informuje o utworzeniu w budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 (wejście od strony skweru Doncaster) dedykowanych stanowisk komputerowych, przeznaczonych do samospisu internetowego.

       Rolnicy zainteresowani dokonaniem samospisu w Urzędzie Miejskim proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 32/238-54-18, pn.–śr. 8.00–16.00, czw. 8.00–17.00, pt. 8.00–15.00) celem ustalenia terminu wizyty w UM.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking