Sierpień w skateparku

Обновлено: 29.07.2020 / Раздел: / pdf
skatepark Fot. materiały organizatora

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników ekstremalnej jazdy – ruszają zajęcia w skateparku na placu Krakowskim. Pierwsze już w niedzielę, 2 sierpnia. Zabierzcie kaski!

Zajęcia będą się odbywały w każdą niedzielę, do końca wakacji. Co tydzień od godziny 11.00 instruktorzy będą uczyć jak bezpiecznie jeździć na rolkach, deskorolce czy hulajnodze.

Na zajęcia może przyjść każdy młody człowiek, nie obowiązują zapisy, ale najlepiej przyjść na godzinę 11.00. Wówczas instruktorzy wiedzą ilu jest chętnych i formują grupy początkujące i zaawansowane – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, organizatora zajęć.

Oprócz rolek, desek czy hulajnóg zabierzcie też kaski i ochraniacze – bezpieczeństwo przede wszystkim!

W poniedziałek, 3 sierpnia, w godz. od 16.00 do 17.30 w skateparku przy placu Krakowskim dbędzie się akcja "Bezpieczny Sk8park". Zaplanowano konkursy i zabawy z przekazem o bezpiecznym korzystaniu ze skateparków oraz pumptrucków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy łyżworolkach.

Brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze, nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt, a także brawura i brak umiejętności mogą być powodem wielu urazów niosących za sobą bardzo poważne skutki dla zdrowia, a nawet życia. Jednak takie samo zagrożenie stwarzać mogą pozostające bez opieki dzieci, które nieświadome niebezpieczeństwa poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu – mówią organizatorzy.

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów prowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking