Tężnia zamknięta, ale tylko na dwa dni

Обновлено: 28.07.2020 / Раздел: / pdf
tężnia Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice

Od 29 lipca do 31 lipca tężnia solankowa w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej będzie nieczynna. W tym czasie zostaną przeprowadzone konieczne prace przy wymianie solanki oraz czyszczenie zbiornika i instalacji.

Solanka musi być wymieniana raz w miesiącu. Gliwicka tężnia będzie nieczynna przez dwa dni w ostatnim tygodniu każdego miesiąca. W lipcu zostanie zamknięta w środę 29 lipca, a ponownie udostępniona do użytkowania po południu, w piątek 31 lipca.

Gliwicka tężnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. To jeden z najlepiej usytuowanych tego typu obiektów w kraju - oddalony od ruchliwych ulic i stoi w głębi lasu. Ma wymiary ok. 13 m x 40 m, prawie 8 m wysokości i jest zadaszona, co ogranicza rozrzedzanie solanki przez padające deszcze.

Wokół budowli powstała strefa relaksu z leżakami i ławkami oraz reprezentacyjny ogród. Wyeksponowano rosnący tu wcześniej dąb szypułkowy, a dodatkowo posadzono w sumie ok. 700 krzewów, traw i ozdobnych bylin, m.in. trzcinniki, kostrzewy, winobluszcz i wrzosy. W pobliżu są również stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla odwiedzających tężnię. Ścieżki wokół zostały wyłożone nawierzchnią dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking