4 nowe boiska!

Обновлено: 28.07.2020 / Раздел: / pdf
boisko przy ZSP 4 fot. Z.Daniec/UM Gliwice

Czas, kiedy z powodu pandemii wszystkie gliwickie placówki oświatowe świeciły pustkami, był dla wszystkich odpowiedzialnych za funkcjonowanie oświaty w naszym mieście, okresem pełnej mobilizacji. Okres absencji uczniów, wykorzystano na realizację prac remontowych i modernizacyjnych zaplanowanych na ten rok.

- Pomimo obiektywnych trudności oraz niepewności związanej z czasem pandemii, tempo realizacji nowych inwestycji w gliwickich placówkach było bardzo wysokie. Przez ten trudny i niespokojny dla większości czas, naprawdę sporo udało się zrobić. Zależy nam na tym, aby warunki w jakich uczą się nasze dzieci, były jak najlepsze, a szkoły i przedszkola były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczne – wyjaśnia Ewa Weber, Z-ca Prezydenta Miasta Gliwice.

Co udało się wyremontować w miejskich szkołach i przedszkolach przez ostatnie miesiące? Pracom modernizacyjnym, na łączną kwotę ponad 14 mln złotych, poddano m.in. boiska szkolne przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 (Łabędy), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 (Szobiszowice), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 (Sośnica), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 (os. Obrońców Pokoju) oraz IV Liceum Ogólnokształcącym (przy ul. Kozielskiej).

Dodatkowo, w ramach zadania modernizacji boiska, przy IV LO wyremontowana została Strzelnica (podziemna, 50-metrowa), a przy ZSP4 - w ramach Budżetu Obywatelskiego - doposażony i zmodernizowany został plac zabaw.

Więcej informacji można znaleźć w serwisie Edukacja.gliwice.eu.

Zapraszamy do Galerii (Foto: Zdzisław Daniec)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking