Michał Żyro nowym zawodnikiem Piasta

Обновлено: 28.07.2020 / Раздел: / pdf
Michał Żyro fot. piast-gliwice.eu

27-latek, który występował ostatnio w Stali Mielec, został nowym zawodnikiem Piasta. Michał Żyro podpisał kontrakt, który wiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2022 roku.

Piast to fantastyczny klub, który od dwóch lat regularnie odnosi sukcesy. Wszystko tutaj jest prowadzone z cierpliwością oraz na jak najwyższym poziomie. Myślę, że jest to dla mnie bardzo dobry kierunek i teraz, kiedy jestem coraz bliżej optymalnej formy po kontuzji, to kolejny krok do przodu – powiedział Żyro po podpisaniu kontraktu. 

Zawodnik jest wychowankiem Legii Warszawa. W trakcie swojej kariery grał również w takich klubach jak Wolverhampton Wanderers, Charlton Athletic, Pogoń Szczecin i Korona Kielce. W Stali Mielec 27-latek grał od lutego bieżącego roku. W tym czasie w barwach pierwszoligowca rozegrał łącznie 15 spotkań, w których zdobył sześć bramek oraz zanotował trzy asysty. Razem z zespołem wywalczył również awans do PKO Ekstraklasy.

W ostatniej rundzie strzeliłem kilka goli. Można powiedzieć, że pokazałem wachlarz moich umiejętności, bo były bramki z lewej, prawej, głowy... Jestem pewien, że w Gliwicach również będzie bardzo dobrze – dodał nowy zawodnik Piasta. 

Wierzymy, że Michał może grać jeszcze lepiej i niedługo nawiąże do czasów, gdy występował w reprezentacji Polski, zdobywał tytuły mistrza Polski, a swoją postawą zapracował na transfer do Wolverhampton. Po tym transferze rywalizacja w linii ataku jeszcze się zwiększy, co może przynieść wiele korzyści – podkreśla Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

GKS Piast SA

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking