Złote schronisko

Обновлено: 22.07.2020 / Раздел: / pdf
cztery roześmiane dziewczyny fot. domena publiczna

W gliwickiej dzielnicy Zatorze działa Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Ślązaczek”. Po raz kolejny obiekt otrzymał złote wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych.

Pod egidą Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych (PTSM) konkurują placówki, w których są najlepsze warunki zakwaterowania i pobytu dla dzieci i młodzieży. Schronisko przy ul. Krakusa zostało wybrane jednym z najlepszych w całej Polsce już po raz kolejny. Ślązaczek zaprasza turystów!

Do dyspozycji jest blisko 50 miejsc noclegowych. W niektórych pokojach są prywatne łazienki. Obiekt działa przy obecnym Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. Historia gliwickiego schroniska rozpoczęła się 36 lat temu w budynku przy dzisiejszej ul. Andersa (dawniej: Belojanisa).

W całym kraju działa ponad 550 schronisk młodzieżowych. W 78 krajach świata jest ich około 5500. Pobyt w schronisku młodzieżowym to dobre rozwiązanie dla turystów, którzy szukają noclegu w tak zwanej opcji budżetowej.

Planując podróż do Gliwic albo niedzielny spacer po mieście, warto zajrzeć na naszą stronę turystyczną: turystyka.gliwice.eu.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking