Matura - start!

Обновлено: 08.06.2020 / Раздел: / pdf
baner Fot. Pixabay

Właśnie rozpoczęły się matury! W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpi 1 474 gliwickich maturzystów, w całym kraju – 272 tys.

W tym roku nieco później i - ze względu na sytuację epidemiczną - w pełnym reżimie sanitarnym (na salę egzaminacyjną uczniowie wchodzą w maseczkach, dezynfekują ręce i zasiadają w rozstawionych ławkach) i tylko w formie pisemnej, ale stres pozostaje ten sam.
Dziś uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z języka polskiego, w kolejnych dniach zmierzą się m.in. z matematyką, językami obcymi oraz przedmiotami dodatkowymi. Egzaminy potrwają do 29 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone 11 sierpnia.

Swoją gotowością do wkroczenia w dojrzałość w tym roku wykazuje się 1 474 gliwickich uczniów – 1 336 ze szkół publicznych i 138 z niepublicznych: 10 liceów ogólnokształcących publicznych, 6 niepublicznych, 7 techników publicznych i jednego niepublicznego. Trzymamy kciuki! Wbrew aurze za oknem, życzymy pogody ducha, otwartych umysłów i lekkiego pióra – nie bójcie się chwalić swoją wiedzą.

Powodzenia!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking