Karo Glazer w gronie zwycięzców

Обновлено: 02.06.2020 / Раздел: / pdf
Karo Glazer fot. materiały promocyjne

Drugie miejsce w kategorii Jazz dla gliwickiej wokalistki i kompozytorki w International Songwriting Competition! Karo Glazer zatriumfowała w w finale najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie.

Piosenka „Flying Circle” okazała się najlepszym wśród kilkunastu innych piosenek, wylczących o tytuł najlepszej jazzowej piosenki. Do konkursu wysłano w sumie blisko 18 000 zgłoszeń, a utwory oceniali między innymi Coldplay, Dua Lipa i Tom Waits. W muzyczne szranki stanęli muzycy ze 140 krajów. To pierwszy sukces polskiego artysty w tym konkursie!

Karo Glazer urodziła się w Gliwicach i tutaj rozpoczęła się jej przygoda z muzyką. Dzisiaj koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z uznanymi muzykami, takimi jak Mike Stern czy Marek Napiórkowski. Karo Glazer słynie z posługiwanie się scatem, czyli jazzową techniką wokalną, która polega na naśladowaniu odgłosów instrumentów. Stosowała ją m.in. Ella Fitzgerald i Urszula Dudziak. Obecnie pracuje nad nowym solowym projektem #LadyDynamite, poświęconym kobietom na całym świecie.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking