Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy

Обновлено: 27.02.2020 / Раздел: / pdf
wizualizacja fabryki Johnson Matthey Poland Fabryka Johnson Matthey Poland jest największym tego typu obiektem w regionie. Wiz. PROJPRZEM S.A.

Bardzo dobra lokalizacja, korzystne warunki rozwoju i owocna współpraca z miastem sprawiają, że Gliwice są wybierane na siedzibę swoich zakładów przez kolejne liczące się na rynku firmy, a te już działające w naszym mieście dynamicznie się rozwijają i zatrudniają nowych pracowników. 400 osób zostanie zatrudnionych przez Johnson Matthey Poland. Do nowej inwestycji przymierza się też firma Hillwood.

Firma Johnson Matthey Poland za blisko 450 mln zł wybudowała przy ul. Alberta Einsteina nową fabrykę katalizatorów i planuje zatrudnić 400 nowych pracowników. Fabryka ma powierzchnię około 23 tys. m2 i jest największą tego typu w regionie. Składa się z dwóch rozbudowanych i wysoce zautomatyzowanych linii produkujących zaawansowane katalizatory samochodowe. Rekrutacja do nowego zakładu ruszy w marcu. Do pracy w międzynarodowym środowisku firma poszukuje specjalistów, absolwentów szkół wyższych i osób z wykształceniem technicznym. Produkty Johnson Matthey trafią do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych. Rozwiązania proponowane przez firmę znajdują zastosowanie m.in. w niskoemisyjnym transporcie, farmacji i branży przetwórstwa chemicznego.

Nowe magazyny wybuduje w Gliwicach firma Hillwood, jeden z największych deweloperów powierzchni komercyjnych na świecie. Przy ul. Pszczyńskiej, w miejscu dawnego Zakładu Utylizacji Odpadów Powęglowych przy KWK Sośnica, powstanie hala magazynowa o powierzchni blisko 28 tys. m². Do dyspozycji przedsiębiorców zostanie oddana w trzecim kwartale 2020 r. (mf)

wizualizacja firmy Hillwoood
W hali Hillwood będzie dostępnych 28 tys. m2 powierzchni magazynowej. Wiz. materiały Hillwood Polska

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking