Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa. Największe na Śląsku!

Обновлено: 27.02.2020 / Раздел: / pdf
odwiedzający na targach Fot. UM Gliwice

Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa już w ten weekend przyciągną do Areny Gliwice tysiące odwiedzających. Na setkach stoisk będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami branży budowlanej, a specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska podpowiedzą, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę przestarzałego systemu grzewczego.

Każdy kto buduje lub remontuje dom czy mieszkanie, planuje urządzić ogórek lub taras, powinien podczas weekendu pojawić się w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50). Od 29 lutego do 1 marca, w godz. od 10.00 do 17.00, po raz pierwszy na dużej Arenie będą się odbywały pokazy, warsztaty, prezentacje i spotkania ze specjalistami. W ramach targów zaplanowano trzy panele tematyczne: Dom, czyli materiały i technologie budowlane, Ekodom – odnawialne źródła energii, darmowy prąd, ogrzewanie i ciepła woda oraz Wnętrza, czyli najnowsze metody urządzania wnętrz, meble i dodatki.

Na specjalnym stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie można pozyskać informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany ogrzewania w ramach programu „Czyste powietrze”.

Uwaga! 29 lutego o godz. 11.30 odbędzie się prelekcja „Wsparcie finansowe dla mieszkańców Gliwic (i nie tylko) w walce o czyste powietrze”.

Prowadzący Łukasz Balion omówi wymogi, jakie nakłada uchwała antysmogowa, a także programy rządowe Czyste Powietrze i Mój Prąd. Opowie też o środkach z WFOŚiGW dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Spotkanie będzie okazją, by pozyskać szczegółowe informacje na temat dofinansowań do wymiany pieców i sposobów wypełniania niezbędnej dokumentacji. Nie zabraknie nowości – 29 lutego o godz. 9.00 rozpocznie się m.in. Finał 9 Ogólnopolskiej Olimpiady Buduj z Pasją, wspierającej przyszłych profesjonalistów i budowlańców. W ramach finału 16 drużyn m.in. drużyna Zespołu Szkół Ceramiczno-Budowlanych z Gliwic stanie do wal ki o miano najlepszej w konkurencjach techniczno-budowlanych. 1 marca o godz. 12.00 rozpocznie się rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród. Każdego kto planuje zakup domu lub mieszkania, z pewnością zainteresują prelekcje: „W szpilkach na budowie” (29 lutego, godz. 15.00), prezentująca 21 najważniejszych zagadnień, które trzeba znać przed takim zakupem oraz „Ocena techniczna domu lub mieszkania w stanie deweloperskim lub przed zakupem z rynku wtórnego” (1 marca, godz. 14.30). Zostanie też wygłoszona prelekcja dotycząca ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej instalacji fotowoltaicznej (29 lutego, godz. 14.00). Dla najmłodszych zwiedzających zaplanowano zajęcia „Dzieciaki Sadzeniaki” oraz strefę animacji i kreatywności (1 marca, godz. 10.00). To nie koniec ciekawych wydarzeń – zaplanowano też wykład „Barwa w architekturze” prowadzony przez Ewę Pokorską, Miejskiego Konserwatora Zabytków (29 lutego, godz. 12.00).

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie www.expogliwice.pl.

Można tam również pobrać bilet wstępu na wydarzenie (10 zł) z 50% zniżką (dzieci i młodzież do lat 15 oraz osoby niepełnosprawne mają zapewniony darmowy wstęp). Współorganizatorem targów jest Miasto Gliwice i Arena Gliwice. (mf)

mapka dojazdu grafika

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking