Dzień Myśli Braterskiej za nami

Обновлено: 25.02.2020 / Раздел: / pdf
grupa ludzi na gali fot. J. Czajka

W sobotę 22 lutego harcerki i harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej – święto, przypominające o więzi braterstwa i przyjaźni, łączące harcerzy i skautów nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Tym szczególnym dniem zuchy i harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej rozpoczęli obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej. Dzień rozpoczęła gra terenowa, w której wzięło udział ok. 100 zuchów i harcerzy. Uczestnicy gry mieli okazję poznać życiorys założyciela skautingu – Roberta Baden-Powella – oraz odwiedzić miejsca związane z historią gliwickiego harcerstwa. Oficjalne obchody Dnia Myśli Braterskiej zakończyło spotkanie z komendantką Hufca – phm. Weroniką Maciak, która zainaugurowała obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej.

To jednak nie koniec – w niedzielę 23 lutego w Warszawie odbyła się Gala Dnia Myśli Braterskiej zorganizowana przez Główną Kwaterę ZHP. Podczas Gali wyróżniono drużynowych, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy. Listy pochwalne z rąk przewodniczącego ZHP – hm. Dariusza Supła – oraz naczelniczki ZHP – hm. Anny Nowosad odebrali także drużynowi Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – pwd. Daria Dobiosch oraz pwd. Piotr Hasiec.

Hufiec podczas Gali reprezentowali: komendantka Hufca – phm. Weronika Maciak, skarbnik Hufca – phm. Paulina Król oraz wyróżnieni drużynowi – pwd. Daria Dobiosch i pwd. Piotr Hasiec. (ZHP)

Dzień Myśli Braterskiej
fot. J. Czajka
harcerze
fot. B. Fullbier
Dzień Myśli Braterskiej fot. J. Czajka
harcerze fot. B. Fullbier

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking