Zakochaj się w Gliwicach!

Обновлено: 14.02.2020 / Раздел: / pdf
grafika w różowej tonacji, serce na gliwickim rynku graf. T. Królik / UM Gliwice

14 lutego serce miasta będzie biło na Rynku. Na ścianie Ratusza pojawi się niesamowita podświetlana instalacja w kształcie serca. Macie już swoją drugą połówkę? Zabierzcie ją na spacer po walentynkowych Gliwicach!

Serce gliwickiej starówki to znakomite miejsce na randkę z okazji Święta Zakochanych. W piątek 14 lutego Rynek będzie bardzo fotogenicznym miejscem. Poza fantastyczną iluminacją na ścianie Ratusza, w fotograficznym obiektywie będzie można złapać także filcowe serduszka na drzewkach. Kilkaset ozdób przygotują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, które prowadzi Fundacja Różyczka.

Między godz. 12.00 a 14.00 na specjalnym walentynkowym stoisku będzie można zdobyć upominek od serca – dla siebie albo kogoś bliskiego. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach będą rozdawać zakochane książki, a uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach przygotują dla gliwiczan biżuteryjne drobiazgi.

Ulicą Zwycięstwa, z Rynku aż do fontanny przy Urzędzie Miejskim, będzie można przespacerować się „walentynkowym szlakiem”. Wypatrujcie zakochanych naklejek na chodniku, a w pobliżu Kłodnicy koniecznie wejdźcie na mostek łączący ulice Wybrzeże Armii Krajowej i Wybrzeże Wojska Polskiego. Na gliwickim „moście zakochanych” będzie na Was czekać bajecznie podświetlona instalacja w kształcie serca. Idealna sceneria do romantycznych zdjęć!

W walentynkowym klimacie miasto pozostanie aż do niedzieli 16 lutego.  Gliwice polecają się na romantyczny weekend! (mm)

serce na moście nad Kłodnicą
fot. UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking