Wszystkiego dobrego, Pani Wando!

Обновлено: 10.02.2020 / Раздел: / pdf
stulatka Wanda Cajun fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

7 lutego do grona gliwickich stulatek dołączyła Wanda Cajun. Życzenia od prezydenta Gliwic i urodzinowy bukiet kwiatów przekazała jubilatce reprezentacja Urzędu Stanu Cywilnego. My również życzymy Pani Wandzie wszystkiego najlepszego!

Wanda Cajun przyszła na świat 7 lutego 1920 roku w Warszawie. Dzieciństwo i młodość spędziła w Wilnie. Tam skończyła szkołę handlową i podjęła pracę w domu towarowym braci Jabłkowskich, tam też wyszła za mąż. Zaraz po wojnie wraz z małżonkiem i innymi repatriantami znalazła się na Śląsku. Pracowała w handlu i w Polskiej Kasie Oszczędnościowej.

Od 25 lat jest wdową. Sama prowadzi dom, gdyż nie żyją także jej jedyny syn i jedyny wnuk. Prawnuk mieszka daleko, za oceanem, ale co kilka lat przyjeżdża w odwiedziny. Troskliwą pomocą służą Pani Wandzie siostrzenica nieżyjącego męża (którą właściwie wychowali) i sąsiadka.

Pani Wanda jest energiczną, samodzielną, zadbaną kobietą. Kocha druty – szafy pełne są zrobionych przez nią swetrów. Chętnie wypoczywa, oglądając ulubione seriale telewizyjne. Tryska optymizmem i dobrym humorem.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking