Podtrzymujemy pamięć o Zagładzie

Обновлено: 22.01.2020 / Раздел: / pdf
płot kolczasty fot. materiały organizatora

Dom Pamięci Żydów Górnośląskich prezentuje 16 unikalnych projektów, z których wszystkie pokazują znaczące uznanie centralnej pamięci o Holokauście, zachowując pamięć dla następnych pokoleń na całym świecie. Wystawę „Holocaust – podtrzymywanie żywej pamięci” będzie można obejrzeć od 24 stycznia do 29 maja.

Konkurs na projekt plakatu „Holocaust – podtrzymywanie żywej pamięci” jest wspólnym przedsięwzięciem wspieranym przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) oraz Instytut Yad Vashem, we współpracy z Londyńskim Centrum Kultury Żydowskiej w Wielkiej Brytanii, Europejskim Instytutem Dziedzictwa Shoah w Czechach. Do przygotowania oryginalnych plakatów zostali zaproszenie studenci sztuki i designu. Zdecydowania większość z nich nie miała żadnych osobistych związków z Holokaustem, jednak odpowiedzieli na zaproszenie, nadsyłając setki prac.

Międzynarodowe jury reprezentujące wyżej wymienione kraje partnerskie, składające się z ekspertów zarówno z dziedziny projektowania, jak i edukacji o Holokauście, wybrało kilkanaście najlepszych projektów, które prezentujemy na wystawie. Prace można oglądać w oddziale Muzeum w Gliwicach przy ul. Poniatowskiego 14. Godziny otwarcia Domu Pamięci Żydów Górnośląskich można znaleźć TUTAJ. (MwG)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking