Nasz teatr w Teatrze Wielkim

Добавлено: 29.10.2019 / Раздел:
Michał Ostrowski na scenie przy czerwonym polonezie fot. UM Gliwice

Wielkie święto i ogromne wyróżnienie dla Teatru Miejskiego w Gliwicach! W środę 30 października przebojowy spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” będzie prezentowany na deskach Teatru Wielkiego Opera Narodowa w Warszawie.

Pokaz jest jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu teatralnego Nówka Sztuka organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, na którym prezentowane jest to wszystko, co w polskiej dramaturgii współczesnej najświeższe, najnowsze i najbardziej godne uznania. Przypomnijmy, że napisana dla gliwickiego teatru sztuka i wyprodukowany na jej podstawie spektakl były niekwestionowanymi triumfatorami tegorocznego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zdobywając nie tylko Grand Prix, ale także nagrody dla Michała Siegoczyńskiego, autora sztuki i reżysera, dla Mariusza Ostrowskiego za główną rolę męską, oraz wyróżnienia aktorskie dla: Izabeli Baran, Karoliny Olgi Burek, Aleksandry Maj, Dominiki Majewskiej i Przemysława Chojęty.

Trudno się nie cieszyć, kiedy nasz teatr zapraszają do teatralnych stolic, gdyż nie tylko Warszawa, ale w grudniu także Kraków, gdzie w Teatrze Starym Krakusy chcą zobaczyć Najmrodzkiego. No to pojedziemy i nie tylko ze spektaklem, ale także ze świeżutko wydaną książką z tekstem sztuki Michała Siegoczyńskiego – napisaną na nasze zamówienie, opartą o naszą lokalną historię, o losy „bohatera z naszej dzielni”. Bo nasze miasto nas inspiruje, nie marudzimy, lecz doceniamy to, co mamy i robimy z tego, jak widać na przykładzie słynnego złodziejaszka z czasów PRL’u – dobry użytek. On wtedy kradł polonezy, a my teraz serca widzów – powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor teatru. (TMG)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking