Bądźmy czujni! Oszuści mają nową metodę

Обновлено: 28.10.2019 / Раздел: / pdf
starszy człowiek fot. Freepik

Po „wnuczku” i „pracowniku gazowni” oszuści zaczęli stosować metodę „na urzędnika od środowiska”. Pukają do mieszkań gliwiczan, podszywając się pod pracowników Urzędu Miejskiego oferujących montaż instalacji grzewczych oraz odnawialnych źródeł energii.

W trosce szczególnie o starszych mieszkańców miasta przypominamy, że Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach nie wysyła do mieszkańców pracowników urzędu, którzy mieliby oferować montaż instalacji grzewczych lub odnawialnych źródeł energii! Wszelkie próby podszywania się pod pracowników urzędu należy zgłaszać na Policję.

Dodatkowo informujemy, że pracownicy Wydziału Środowiska UM w Gliwicach działają na wniosek mieszkańca i prowadzą kontrole zrealizowanych inwestycji dotyczących zmiany węglowych instalacji grzewczych na systemy proekologiczne, które zostały zgłoszone do dofinansowania z budżetu miasta, zgodnie z regulaminem zawartym w uchwale nr XX/497/2016 Rady Miasta Gliwice z 13 października 2016 r.

Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu systemu dofinansowania kosztów zmiany instalacji grzewczych i o tzw. uchwale antysmogowej można pozyskać za pośrednictwem strony internetowej niskoemisyjne.gliwice.eu.

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking