Zachodnia obwodnica - kolejny odcinek

Обновлено: 17.10.2019 / Раздел: / pdf
Budowa obwodnicy zachodniej Fot. M. Baranowski / archiwum UM w Gliwicach

Budowa obwodnicy zachodniej wkracza w kolejny etap. Podpisano umowę na budowę blisko dwukilometrowego odcinka od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego.

Inwestycję, za kwotę 42 mln zł wykona konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach oraz Eurovia Polska. Wyłoniony w procedurze przetargowej wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 31 października 2021 r. Wykonawca jest zobowiązany również do pozyskania wcześniej wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Na odcinku obwodnicy od Sowińskiego do Daszyńskiego kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, na którym będą mogli rozwinąć prędkość do 60 km/h. Powstanie też droga serwisowa i ciąg pieszo-rowerowy. Wzdłuż trasy pojawi się nowe oświetlenie. Stanie tam także tablica zmiennej treści, prezentująca m.in. informacje drogowe i pogodowe.

Jednocześnie trwa budowa obwodnicy zachodniej na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej, a także w części południowej obwodnicy, od ul. Bojkowskiej do ul. Pszczyńskiej. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking