Ambasadorzy od działań społecznych odwiedzą Gliwice

Обновлено: 19.09.2019 / Раздел: / pdf
zdjęcie z gali Fot. materiały organizatorów

65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii – największej olimpiady projektów społecznych w Polsce – odwiedzi wkrótce 120 miast i około 800 szkół, w tym gliwickie.

W ciągu 10 dni przedstawiciele ZzT spotkają się z ponad 150 tys. uczniów szkół średnich od Pomorza po Podkarpacie. M.in. 26 września w Gliwicach będą przekonywać do realizacji własnego projektu społecznego, dzięki któremu młodzi ludzie zdobędą niezbędne w przyszłości kompetencje oraz pozytywnie wpłyną na swoje otoczenie.

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada projektów społecznych w Polsce, w której udział każdego roku bierze kilkanaście tysięcy uczniów. Jej uczestnicy dobierają się w kilkuosobowe zespoły, wymyślają pomysł na własny projekt społeczny, który w pozytywny sposób wpływa na ich odbiorców. Następnie przy wsparciu mentora oraz dedykowanej platformy, na której otrzymują praktyczne wskazówki prowadzące krok po kroku przez realizację projektu, wprowadzają go w życie. Każdy uczestnik, który ukończy swój projekt, odbiera międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami stworzony z Project Management Institute.

Do tej pory udział w olimpiadzie wzięło około 60 tys. młodych ludzi. W sumie zrealizowali ponad 2 tys. projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie, osiedle, miasto czy na środowisko lub zwierzęta. Beneficjentami ich projektów zostało już ponad 12 milionów Polaków. Aby wziąć udział w olimpiadzie, wystarczy zebrać co najmniej 2-osobowy zespół i zalogować się na platformie www.zwolnienizteorii.pl. Najlepsze ukończone projekty będą mogły powalczyć podczas gali finałowej, która odbędzie się pod koniec roku szkolnego, m.in. o nagrodę „Złotego Wilka”.

Szczegóły można znaleźć na stronie: https: www.zwolnienizteorii.pl. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking