Spotkajmy się!

Обновлено: 12.09.2019 / Раздел: / pdf
kawiarnia Fot. pixabay.com

Działająca w Gliwicach Fundacja Różyczka zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w niezwykłych spotkaniach kawiarnianych.

W ramach dofinansowanego z miejskiego budżetu  zadania "Gliwice dla (nie)pełnosprawnych na 5", w gliwickich kawiarniach w ostatni czwartek miesiąca, organizowane są spotkania dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkową atrakcją kawiarnianych spotkań są prelekcje przewodnika na temat Gliwic i Śląska.

Kolejne spotkanie kawiarniane pt.: „Na Śląsku czarnym i zielonym” odbędzie się 26 września w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach przy ul. Barlickiego 3. Uczestnicy spotkania zapoznają się z kulturą regionalną, a następnie w Cukierni Karmel przy ul. Zwycięstwa 41, przy poczęstunku będą kontynuować opowieści o obyczajach Śląska.

- Chcemy integrować osoby z niepełnosprawnościami ze społecznością lokalną. Dzięki temu niepełnosprawni mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta – mówi Dorota Soilam, prezes zarządu Fundacji Różyczka.

Cykl spotkań kończy się 28 listopada. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje dotyczące spotkań dostępne są pod numerem telefonu 516-047-471. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking