Stypendia Filomaty

Добавлено: 06.04.2011 / Раздел:

Zespół Szkół FILOMATA (Niepubliczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące) w Gliwicach organizuje doroczne konkursy stypendialne.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest wykształcenie. Tradycyjnie więc staramy się pomóc młodym zdolnym ludziom, którzy są zainteresowani podjęciem u nas nauki. Jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, ale nie chcemy, by ten fakt stanowił barierę finansową dla kandydatów z rodzin niezamożnych. Najbardziej liczą się dla nas indywidualne cechy uczniów, ich pomysłowość i kreatywność, a nie formalne oceny, jakie mają na świadectwach – zachęca Elżbieta Więcław, dyrektor ZS FILOMATA, który 21 marca został wyróżniony przez ministra oświaty tytułem Szkoły Odkrywców Talentów.
Każdy uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy gimnazjum może ubiegać się o stypendium FILOMATY. W tym celu powinien do 11 kwietnia złożyć odpowiedni wniosek w sekretariacie placówki (ul. Bojkowska 20a). W sobotę, 16 kwietnia, o godz. 9.30 placówka otworzy natomiast swoje podwoje w ramach Dnia Otwartego w FILOMACIE. – Będzie można obejrzeć szkołę z bliska, porozmawiać z uczniami, rodzicami i nauczycielami, przyjrzeć się realizowanym projektom. Pokażemy, na czym polega indywidualny system wyboru przedmiotów rozszerzonych w naszym liceum, jak zorganizowane są zajęcia. Odpowiemy na każde pytanie – zapewnia Elżbieta Więcław.
Szczegółowe informacje na ten temat oraz druki dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.filomata.com.pl. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking