Przetarg na wykonawcę PODIUM

Добавлено: 17.02.2011 / Раздел:

– Ogłoszono przetarg nieograniczony na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu „Budowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej PODIUM w Gliwicach” – zawiadamia Mariusz Komidzierski, zastępca naczelnika Wydział Inwestycji i Remontów UM w Gliwicach.

Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 29 marca. Najwcześniejszy możliwy termin zawarcia umowy z wyłonionym wykonawcą PODIUM to – wedle szacunków wydziału IR – koniec czerwca br. Wykonawca będzie miał 27 miesięcy na realizację powierzonego zadania. Z pełną treścią komunikatu w sprawie przetargu można się zapoznać na stronie www.um.gliwice.pl/bip w górnej zakładce „Ogłoszenia i komunikaty” (odnośnik „Zamówienia publiczne Urzędu Miejskiego (od 1.09.2010 r)” → „Postępowania, w których nie minął termin składania ofert/wniosków”).
PODIUM – hala widowiskowo-sportowa dla 15 tysięcy widzów powstanie w Gliwicach w miejscu dawnego stadionu XX-lecia. Można w niej będzie organizować koncerty, targi branżowe oraz imprezy sportowe w różnych dyscyplinach – także o randze mistrzostw świata czy Europy. W obiekcie znajdzie się też mniejsza hala, która – w zależności od rodzaju imprezy – będzie mogła pomieścić od 1200 do 3000 widzów. Całość dopełni centrum fitness i odnowy biologicznej oraz lokale gastronomiczne.
Budowa hali PODIUM została uznana przez zarząd województwa śląskiego za jeden z trzech największych i najważniejszych dla regionu projektów, który należy wesprzeć pieniędzmi z Unii Europejskiej. Starania gliwickiego samorządu o pozyskanie na ten cel dofinansowania unijnego zmierzają do finału. Pozytywnie zakończono ocenę projektu na etapie polskim, a dokumenty są obecnie rozpatrywane przez Komisję Europejską. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking