Zieleń na okrągło

Обновлено: 02.12.2010 / Раздел: / pdf

Mieszkańcy Wilczego Gardła i osiedla Kopernika w Gliwicach zyskali dwa odnowione miejsca rekreacji.

Lifting przeszły Plac Jaśminu i zieleniec zlokalizowany pomiędzy ulicami Kopernika, Oriona i Centaura.
Na centralnym placu w Wilczym Gardle wymieniono nawierzchnię alejek i skorygowano ich kształt – teraz wyglądają jak elipsy. W centralnej części skweru pojawiła się okrągła rabata z bylinami i świerkiem serbskim. Zamontowano 16 nowych ławek, ustawiono latarnie oraz posadzono ozdobne rośliny: robinie, tawuły, forsycje, jaśminowce i róże.
Z kolei na zieleńcu pomiędzy ulicami: Kopernika, Oriona i Centaura – w miejscu wydeptanych ścieżek – pojawiły się nowe chodniki, a stare wyłożono nową kostką betonową. Głównym punktem kompozycji jest pętla spacerowa, która przecina się z pozostałymi ścieżkami. Urozmaicają je tzw. ronda kwiatowe – okrągłe rabaty z ozdobnymi roślinami. Na skwerze zamontowano kilkanaście parkowych lamp, ławki i kosze na śmieci. Przedsięwzięcia zrealizowano na zlecenie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Kosztowały one prawie 1,2 mln zł.
Remont obydwu skwerów zwieńczył tegoroczne „zielone” inwestycje w mieście. Przypomnijmy, że wiosną wyremontowano skwer przy ul. Korczoka w Sośnicy oraz zieleńce z placami zabaw przy ulicach: Sawickiej, Warmińskiej, Sportowej, Paderewskiego oraz Głogowskiej. Latem oddano zaś do użytku zmodernizowane place Rzeźniczy (w sąsiedztwie kościoła pw. Wszystkich Świętych) i Mickiewicza oraz skwer Bottrop (przy szkole muzycznej). W tym roku na Placu Piłsudskiego miała powstać fontanna. Niestety dwa postępowania przetargowe ogłoszone przez MZUK nie przyniosły rozstrzygnięcia. – Przenieśliśmy realizację tej inwestycji na przyszły rok – mówi Iwona Kokowicz. (bom)
Informacje: Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy MZUK, tel. 32/335-04-24

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking