"Balcerek" po nowemu

Добавлено: 18.11.2010 / Раздел:

Kupcy z gliwickiego „Balcerka” opuszczą w przyszłym roku stragany ustawione w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Zwycięstwa i przeniosą się do nowej hali targowej, która powstanie przy ulicy Traugutta.


O tym, że plac targowy zwany „Balcerkiem” trzeba będzie zorganizować gdzie indziej, wiadomo było od dawna. Teren pomiędzy ulicami Fredry i Dubois był od wielu lat rezerwowany pod budowę Drogowej Trasy Średnicowej. Usytuowanie w tym miejscu targu stanowiło więc rozwiązanie tymczasowe. Przedstawiciele gliwickiego samorządu wielokrotnie spotykali się w tej sprawie z reprezentantami kupców, informując ich o planach na przyszłość i proponując różne lokalizacje nowego targowiska. Ostatecznie handlowcy nie skorzystali z tych propozycji.
Wszystko wskazuje natomiast na to, że przeniosą się do nowej hali targowej przy ul. Traugutta. Obiekt ma powstać w miejscu, gdzie dawniej mieściła się mleczarnia. Inwestycję realizuje MAKSIMUM Sp. z o.o. INWESTUM S.K.A. z Rudy Śląskiej, dla której 9 listopada wydano pozwolenie na budowę. Parterowa hala będzie miała około 2 tys. m2 powierzchni użytkowej i pomieści ponad 100 boksów handlowych o zróżnicowanej wielkości. To dobry moment na przeprowadzkę, bo rozpoczęcie budowy „średnicówki” jest coraz bliżej. Miejscy radni zgodzili się przedłużyć umowę dzierżawy na dotychczasowym targowisku maksymalnie o rok. (al)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking