Pierwsza polka

Добавлено: 12.10.2010 / Раздел:

„Pierwsza polka” to najsłynniejsza powieść Horsta Bienka. W najbliższy piątek, 15 października, na Scenie BAJKA (ul. Dolnych Wałów 3) miłośnicy twórczości autora „gliwickiej tetralogii” będą mogli zobaczyć spektakl Teatru Nowej Sztuki na podstawie tej książki.

Sztukę przygotował Dariusz Jezierski. Premiera przedstawienia odbyła się w 2008 r. w Ruinach Teatru Miejskiego, ale w tym roku czeka nas jego nowa odsłona. Zyskał inną aranżację, nieznacznie zmienił się scenariusz, a na scenie pojawią się nowi aktorzy m.in.: Natalia Miśkiewicz, Mateusz Potaczek, Krzysztof Czarny, Łukasz Kozłowski i Kinga Gałczyńska. Początek – godz. 19.00.
Wydana w 1975 roku „Pierwsza polka” powstała jako efekt tęsknoty za miastem rodzinnym i za utraconym zbyt wcześnie dzieciństwem – przypadającym na koniec lat 30. XX wieku. Akcja powieści rozgrywa się w ciągu jednego sierpniowego dnia 1939 roku w Gliwicach. Spektakl jest prezentowany w ramach obchodów Roku Horsta Bienka, które organizuje Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. W tym roku przypada bowiem 80. rocznica urodzin oraz 20. rocznica śmierci pisarza. Bilety (w cenie 5 zł) są dostępne w kasach Sceny BAJKA – Kina AMOK (ul. Dolnych Wałów 3) oraz Gliwickiego Teatru Muzycznego (ul. Nowy Świat 55/57). (bom)
Informacje: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 32/232-49-02, 32/461-20-70
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking