W centrum Europy

Добавлено: 07.10.2010 / Раздел:

W pobliżu węzła autostradowego Gliwice – Sośnica powstanie park handlowy Europa Centralna. Koszt inwestycji jest szacowany orientacyjnie na 130 mln euro.

– Kończymy prace przygotowaw¬cze, a budowa może ruszyć na początku przyszłego roku – informują reprezentanci spółki Helical Poland. W ubiegłym tygodniu spotkali się w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami gliwickich firm z sektora budowlanego.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy władz samorządowych, które postanowiły ułatwić przedsiębiorcom nawiązanie kontaktów handlowych z dużym inwestorem. – Chcemy umożliwić państwu wymianę podstawowych informacji i nawiązanie ewentualnej współpracy. Na tym jednak nasza rola się kończy i na dalsze kroki nie mamy już wpływu. Oddajemy inicjatywę w państwa ręce – mówił prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz, witając gości w Urzędzie Miejskim.
Przedstawiciele spółki Helical Poland poinformowali, że budowa parku handlowego Europa Centralna to do¬piero początek większego przedsięwzięcia. W kolejnych etapach planowane jest stworzenie w jego sąsiedztwie obiektów biurowych i hotelowych o wysokim standardzie. W imieniu lokalnych przedsiębiorców głos zabierali m.in. przedstawiciele Związku Pracodawców Budownictwa i Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. Podkreślali, że gliwickie firmy mają ogromny potencjał – reprezentują wiele branż związanych z sektorem budowlanym, posiadają dobre referencje i spore doświadczenie, zatrudniają wysokiej klasy specjalistów oraz kadrę inżynierską, potrafią wykonywać bardzo skomplikowane zadania.
Przedstawiciele spółki Helical Poland wyrazili zainteresowanie współpracą z gliwickimi przedsiębiorcami i nie wykluczyli ich udziału w budowie. Zadeklarowali chęć uczestnictwa w roboczych spotkaniach w celu omówienia szczegółów i zapoznania się z ofertą lokalnych firm. Zapewnili również, że jeszcze w tym roku na terenie budowy zostanie otwarte biuro inwestora.
Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć w tygodniku „Miejski Serwis Informacyjny – Gliwice” nr 40/2010 z 7 października 2010 r. (dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.gliwice.eu w dziale „Dla mieszkańców”. (al)
Informacje: Helical Poland, tel. 12/422-77-73
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking