Odśnieżarki w akcji

Добавлено: 02.12.2020 / Раздел: / pdf
odśnieżarka na jezdni Fot. materiały ZDM w Gliwicach

Trwa Akcja Zima. Dziś przed południem pierwsze pługopiaskarki zostały wysłane do usunięcia śniegu m.in. na ul. Daszyńskiego i w rejon odcinka zachodniej obwodnicy – od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej.

Zimowym utrzymaniem objętych w Gliwicach jest 700 ulic – dróg publicznych z miejscami parkingowymi. Odśnieżane są też chodniki i ścieżki rowerowe, niemal 400 przystanków komunikacji miejskiej i niektóre drogi niepubliczne wewnętrzne.

Akcja Zima uruchamiana jest przez koordynatora ZDM. Dla usprawnienia przebiegu prac, na czas zimy teren miasta podzielono na 12 rejonów. W pierwszej kolejności, do godziny po ustaniu opadów śniegu, odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska czy Toszecka, Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin od ustania opadu śniegu – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Bieżące informacje na temat sytuacji na drogach zamieszczane są na tablicach zmiennej treści. Uwagi i spostrzeżenia związane z prowadzeniem Akcji Zima można zgłaszać pracownikom ZDM lub całodobowo dyspozytorowi Centrum Ratownictwa Gliwice pod numerem telefonu 32/231-98-76.
Uwaga! Nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii ZDM. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.
Za zimowe utrzymanie alejek odpowiada również Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Więcej informacji na ten temat oraz kontakt do miejskich koordynatorów Akcji Zima można znaleźć na stronie www.zdm.gliwice.pl.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking