Mazurek Dąbrowskiego w Arenie Gliwice

Обновлено: 12.04.2019 / Раздел: / pdf
mecz Polska-Niemcy fot. A. Ziaja/UM Gliwice

Za nami kolejne wielkie, sportowe wydarzenie w Arenie Gliwice. Ponad 10 tysięcy fanów piłki ręcznej kibicowało 10 kwietnia polskiej reprezentacji w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2020. Tuż po nim, w tym samym miejscu, odbył się charytatywny mecz między Handball Legends a drużyną Politechniki Śląskiej.

Po raz pierwszy w Arenie Gliwice można było oglądać zmagania szczypiornistów i po raz pierwszy zabrzmiał w niej polski hymn. Choć prowadzona przez nowo powołanego trenera Patryka Rombla polska kadra niestety nie dotrzymała kroku gościom i zakończyła mecz z ośmiobramkową stratą, na widowni panowała znakomita atmosfera. Na trybunach Areny Gliwice zasiadło tego dnia ponad 10 tys. osób. – Wynik  sportowy mógłby być lepszy, do całej reszty nie mam zastrzeżeń. Idealne wydarzenie dla całej rodziny – komentowali Andrzej i Alicja, który do gliwickiej hali przyszli z dziećmi.

To była także doskonała okazja, aby podziękować zasłużonym zawodnikom. Pamiątkową paterę za 100 meczów w kadrze otrzymał Michał Daszek. Sławomirowi Szmalowi i Bartoszowi Jureckiemu kibice podziękowali za rozegranie 500 spotkań w koszulce z orłem, trzy medale mistrzostw świata i dwukrotny udział w igrzyskach olimpijskich.

Mecz Polska vs Niemcy nie był jedynym wydarzeniem tego wieczoru. Tuż po nim, w tym samym miejscu, legendy polskiej piłki ręcznej pod wodzą samego Bogdana Wenty zmierzyły się z drużyną gliwickiej uczelni prowadzoną przez rektora, prof. Arkadiusza Mężyka. Podczas meczu Handball Legends vs Politechnika Śląska na boisku grali tacy szczypiorniści jak: Bartosz Jurecki, Bartłomiej Jaszka i Grzegorz Tkaczyk. W składzie drużyny PŚ grali wykładowcy, młodzi zawodnicy i przyjaciele uczelni. Zagrała w niej m.in. Katarzyna Wyrzychowska, wychowanka SPR Sośnica Gliwice. – Grać z takimi legendami? Brak mi słów! Niejedna osoba na widowni może mi zazdrościć. Mam nadzieję, że kiedyś wrócę do tej hali z moją drużyną – mówiła. W tym meczu wynik nie był ważny. Liczyły się dobre, sportowe emocje i szczytny cel. Zebrane przy okazji wydarzenia środki zostały przekazane na cele charytatywne.

mecz Polska-Niemcy
fot. Arena Gliwice
mecz Polska-Niemcy
fot. Arena Gliwice
mecz Polska-Niemcy fot. Arena Gliwice
mecz Polska-Niemcy fot. Arena Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking