Jazz jest lekiem na całe zło

Добавлено: 04.11.2021 / Раздел:
Krystyna Prońko z mikrofonem Krystyna Prońko (fot. materiały organizatora)

…a nawet jeśli nie na całe, to w listopadzie nie zaszkodzi „zażyć” trochę jazzu! Zwłaszcza że Gliwice odwiedzą dwie wielkie damy polskiej piosenki – Krystyna Prońko i Hanna Banaszak.

W listopadzie zapraszamy na jazzoterapię, którą organizuje stowarzyszenie Śląski Jazz Club w ramach popularnego cyklu „Czwartek Jazzowy z Gwiazdą”. Na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5) w każdy czwartek listopada o godz. 20.00 będzie rozpoczynał się fantastyczny koncert. Na pierwszy ogień, 4 listopada, pójdzie fortepianowe trio jazzowe – Maciej Kitajewski Trio.

Tydzień później, 11 listopada, w Bojkowie zaśpiewa Krystyna Prońko. „Jesteś lekiem na całe zło”, „Deszcz w Cisnej”, „Psalm stojących w kolejce” – Krystyny Prońko żadnemu miłośnikowi polskiego jazzu przedstawiać nie trzeba. Jej technika wokalna i oryginalny głos podbiły serca wielu słuchaczy. Artystka nie zawiedzie gliwickiej publiczności: na Scenie Bojków zaśpiewa zarówno swoje największe hity, jak i klasyczne jazzowe standardy.

18 listopada w Bojkowie zagra Marcin Janek Extradition Quintet. Ostatni czwartek listopada (25.11) będzie należał do Hanny Banaszak. Wokalistka wystąpi ze swoim stałym zespołem w składzie Andrzej Mazurek, Zbigniew Wrombel, Jacek Szwaj.

Cykl „Czwartek Jazzowy z Gwiazdą” jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking