Zabawa w Sośnicy

Ajouté: 20.06.2012 / Section:

Najbliższa sobota zapowiada się bardzo ciekawie dla mieszkańców Sośnicy, ale nie tylko. 23 czerwca odbędą się tam dwa festyny.

O godz. 10.00 rozpocznie się impreza pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, którą organizuje klub abstynentów „Krokus”. W amfiteatrze przy parafii św. Jacka (ul. Przedwiośnie 1) będzie można spotkać i porozmawiać z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, WOPR i PCK. Oprócz tego zaplanowano: liczne gry i zabawy sprawnościowe, warsztaty robienia kwiatów, malowanie twarzy. Wszystkim uczestnikom zabawę umili występ zespołu „Diament”.
Natomiast po południu mieszkańcy, którzy pojawią się na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 (ul. Reymonta 18a) będą mogli się przekonać czy ekologia idzie w parze z dobrą zabawą. O godzinie. 13.00 rozpocznie się tam „Rodzinny Festyn Ekologiczny”. Zarówno dla małych, jak i dla dużych przygotowano sporo atrakcji. W programie m.in. gry, zabawy i konkursy z nagrodami, występy zespołów oraz solistów Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, pokazy psich umiejętności i prezentacja wozu wodociągowego. Pojawi się także okazja, aby poznać tajniki pracy policjantów i żołnierzy, oddać elektrośmieci i opony, oznakować swój rower, wziąć udział w akcji krwiodawstwa, zbadać ciśnienie czy zdobyć sporo informacji na temat zdrowej żywności i ochrony środowiska.
Przedsięwzięcie ma na celu integrację mieszkańców dzielnicy oraz propagowanie zdrowego i ekologicznego trybu życia – przekonują organizatorzy z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego. Festyn w Sośnicy będzie pierwszym z trzech zaplanowanych tego lata ekologiczno-rodzinnych imprez. Koleje odbędą się w Łabędach i Ostropie. Przedsięwzięcie wspiera Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach. Przyjdź i baw się razem z nami! (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking