"Samochodówka" kupiła WILGĘ!

Ajouté: 19.06.2012 / Section:

Zespół Szkół Samochodowych z Gliwic zakupił samolot, który będzie służył... uczniom. Od 2 lat placówka funkcjonująca w bliskim sąsiedztwie gliwickiego lotniska kształci bowiem młodzież w zawodzie mechanika lotniczego.

Zakup samolotu WILGA to jeden z elementów dbałości o jakość kształcenia praktycznego – nie ukrywa Mariusz Kucharz, dyrektor ZSS. – Już w ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do prac na gliwickim lotnisku, skupionych na nabyciu umiejętności naprawy statków powietrznych. Efektem tego zaangażowania jest rozpoczęta w tym roku szkolnym budowa od podstaw szybowca. To dobry i prestiżowy dla szkoły projekt. Jego najlepszą rekomendacją jest wizyta jednego z polskich producentów lotniczych, który już zamówił kolejny samolot. Sam dostarczy materiał, natomiast chce, aby to właśnie uczniowie klasy lotniczej wykonali prace konstrukcyjne.
Co jeszcze sprawiło, że szkoła zdecydowała się na zakup WILGI? Między innymi nowa formuła kształcenia zawodowego i egzaminowania, która już od września wejdzie do polskich szkół zawodowych, a wymusza doinwestowanie w szkolny „park dydaktyczny”. W przypadku zawodów takich jak mechanik samochodowy czy lotniczy oznacza to, że niezbędne jest posiadanie sprzętu pozwalającego na ćwiczenia w praktyce – nie na symulatorze.
WILGA gliwickiej „samochodówki” znajduje się już na gliwickim lotnisku, na którym uczniowie ZSS odbywają swoje praktyki. W najbliższy czwartek, 21 czerwca, nadarzy się okazja, aby odbyć nią lot. O godz. 11.30 w siedzibie ZSS przy ul. Kilińskiego 24a rozpocznie się bowiem spotkanie z mediami, w trakcie którego zaprezentowane zostaną formy kształcenia mechaników lotniczych. Do dyspozycji dziennikarzy będą uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły, powstający szybowiec ABC, a także samolot WILGA. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking