Dotknij sceny

Ajouté: 22.03.2012 / Section:

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na dwa spotkania warsztatowe w ramach ogólnopolskiej akcji kulturalnej „Dotknij teatru”.

Z okazji 51. Międzynarodowego Dnia Teatru organizuje ją Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach. – Impreza ma aktywizować publiczność oraz promować życie teatralne w Polsce. W jej ramach widzowie będą mogli wziąć udział w najrozmaitszych działaniach: warsztatach, spektaklach, spotkaniach, czytaniach, wystawach, próbach otwartych, projekcjach Teatrów TV, i tym samym poznać teatr od środka – od repertuaru, po zaplecze artystyczne, organizacyjne i techniczne – mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia.
Gliwicka część imprezy odbędzie się 27 marca w siedzibie GTM przy Nowym Świecie. Jolanta Niestrój-Malisz, aktorka Teatru Nowego w Zabrzu, zaprosi uczestników do udziału w programie „Być albo nie być na 101 sposobów”. Pod bacznym okiem artystki spróbują swych sił, wykonując na różne sposoby słynny monolog Hamleta. Widzowie będą mieli okazję stanąć na scenie teatru i choć przez chwilę poczuć na twarzy ciepło i blask reflektorów, a pod stopami prawdziwe sceniczne deski. Początek – godz. 16.30.
Drugą propozycją GTM będą warsztaty baletu klasycznego, których uczestnicy nauczą się podstawowych figur baletowych. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00. Poprowadzi je solistka baletu GTM, Katarzyna Gruca. Organizatorzy proszą o zabranie na warsztaty zmiennego obuwia. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking