Aktualności | Symboliczne „pożegnanie” szkoły muzycznej. Od września w nowej siedzibie!

Symboliczne „pożegnanie” szkoły muzycznej. Od września w nowej siedzibie!

Symboliczne „pożegnanie” szkoły muzycznej. Od września w nowej siedzibie!

Publié: 18.05.2022 / Section: Kultura 

11 maja na placu Mickiewicza odbył się koncert plenerowy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego. Podczas koncertu wystąpiły zespoły działające w szkole: orkiestra symfoniczna,  chór PSM II st., chór dziecięcy PSM I st., młodzieżowa orkiestra dęta oraz trio perkusyjne.

Wydarzenie artystyczne odbyło się w ramach aktualnie prowadzonej rekrutacji do PSM II st.. Nawiązywało również do cieszącego się od lat wielką popularnością dorocznego koncertu uczniów szkoły muzycznej „Gliwiczanie – Gliwiczanom”, który ze względu na pandemię COVID-19 nie mógł odbyć się przez ostatnie trzy lata.

W trakcie koncertu dopisała wspaniała pogoda oraz licznie zgromadzona gliwicka publiczność, która  nagrodziła gromkimi brawami wspaniały występ uczniów PSM. Wydarzenie było też symbolicznym pożegnaniem z aktualną siedzibą szkoły przy ul. o. Jana Siemińskiego 6, w której szkoła funkcjonuje od 1953 r. Od 1 września 2022 r. nową siedzibą szkoły będzie budynek znajdujący się przy ul. księcia Ziemowita 12 w Gliwicach.

smyczki przemówienie podczas koncertu muzycy stoją wiolonczeliści na peirwszym planie