Aktualności | Zwycięska seria podtrzymana!

Zwycięska seria podtrzymana!

Publié: 11.04.2022 / Section: Miasto

W sobotnim spotkaniu 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (9 kwietnia) Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie z Górnikiem Łęczna 1:0. Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Kamil Wilczek.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie zawodnicy Piasta Gliwice, ale to przyjezdni pierwsi zaatakowali. Dobrze w bramce spisywał się jednak František Plach, który obronił strzał Bartosza Rymaniaka. Po tej sytuacji Niebiesko-Czerwoni zdecydowanie przejęli inicjatywę i częściej zagrażali bramce rywali. Efektem ataków podopiecznych Waldemara Fornalika było trafienie Kamila Wilczka, który otworzył wynik rywalizacji.

W drugiej połowie sytuacja na boisku za bardzo się nie zmieniła. Dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Piasta Gliwice. Oni też stwarzali sobie więcej sytuacji, ale piłka po strzałach Jakuba Czerwińskiego, Michała Chrapka i Kamila Wilczka nie chciała wpaść do siatki. W końcówce meczu goście przejęli inicjatywę i kilka razy zaatakowali bramkę Františka Placha, ale dobrze dysponowany bramkarz Piasta po raz kolejny zachował czyste konto.

Mecze, do których przystępuje się w roli faworyta nie są łatwe i tak było też tym razem. Najważniejsze są  trzy punkty, bo nie gra się łatwo z drużynami, które mają nóż na gardle. Udźwignęliśmy to, ale spodziewaliśmy się lepszej gry w naszym wykonaniu – skomentował po spotkaniu trener Niebiesko-Czerwonych Waldemar Fornalik.