#zielonegliwice Wiosna na dwóch kółkach

Ajouté: 04.04.2022 / Section:
rowery miejskie Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Wraz z początkiem kwietnia Gliwicki Rower Miejski wjechał w piąty sezon! Dziś znowu zaświeciło słońce, warto zatem wykręcić kilka kilometrów. Ruszamy!

System rowerów miejskich w Gliwicach stale się rozbudowuje, zyskując coraz większą liczbę miłośników. Poprzedni sezon zakończył się wynikiem 292 tys. przejechanych kilometrów.
Obecnie do dyspozycji gliwiczan jest już 35 stacji z 350 rowerami różnego typu (343 standardowe rowery miejskie wyposażone w koszyki, 2 tandemy i 5 rowerów familijnych cargo). Stacje rozmieszczone są w różnych częściach miasta, co umożliwia szybkie i tanie przemieszczanie się – pierwszy kwadrans na gliwickim rowerze jest bezpłatny. Każda kolejna minuta to koszt 5 groszy.
Systemem GRM zarządza konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Rowery wypożyczać można przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda stacja została wyposażona w panel informacyjny, na stronie internetowej www.gliwickirowermiejski.pl można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy pobrać mobilną aplikację roovee, założyć konto i zasilić je kwotą minimalną 10 zł (przelewem lub kartą), zeskanować kod QR znajdujący się przy kierownicy lub blokadzie nad tylnym kołem i gotowe! Należy pamiętać, by po zakończeniu przejażdżki i odstawieniu roweru na jedną ze stacji zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła. Lokalizacje stacji można sprawdzić w Geoportalu rowerzysty na stronie internetowej: https://geoportal.gliwice.eu. Odpowiedzi na pytania dotyczące GRM można uzyskać pod numerem infolinii 88-77-66-833.

 

GRM
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
GRM2
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
mapka
GRM
GRM2
mapka

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking