Młodzi, zdolni, z Gliwic

Ajouté: 15.12.2021 / Section:
prezydent wręczający Laury fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

68 uczniów z 15 gliwickich szkół odebrało Gliwickie Laury Nauki. Prezydent Gliwic Adam Neumann przyznał te wyróżnienia najbardziej utalentowanym uczniom, którzy mają na koncie sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Uroczysta gala wręczenia Gliwicki Laurów Nauki odbyła się 14 grudnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Wziął w niej udział Adam Neumann, prezydent Gliwic. W gronie wyróżnionych znaleźli się młodzi adepci nauki o bardzo różnych uzdolnieniach i zainteresowaniach, których łączy pracowitość i wytrwałość w dążeniu do celu. Gliwickie Laury Nauki zostały przyznane laureatom konkursów przedmiotowych na najwyższych szczeblach, czyli wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Prezydent Gliwic skierował także wyrazy uznania do pełnych pasji pedagogów, którzy dopingują uczniów do podnoszenia poprzeczki. Podziękowania trafiły do 48 nauczycieli.

W Gliwicach jest wielu zdolnych uczniów, którzy zdobywają nagrody w konkursach i olimpiadach. Dzięki nim możemy być spokojni o przyszłość naszego miasta. Warto też podkreślić, że gliwicka młodzież prezentuje bardzo wysoki poziom mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa. Sukcesy gliwickich uczniów to oczywiście ich zasługa, ale mają w tym udział także nauczyciele i dyrektorzy szkół, opiekunowie i rodzice. Dzisiejszy wieczór jest okazją, by im wszystkim podziękować, a uczniom – pogratulować  – powiedział Adam Neumann.

W gronie szkół, które w roku szkolnym 2020/2021 mogły pochwalić się sukcesami uczniów nagrodzonych Gliwickimi Laurami Nauki, znalazły się: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich, Szkoła Podstawowa nr 9 im. króla Jana III Sobieskiego, Katolicka Szkoła Podstawowa Fundacji „Szkoła z charakterem” im. E. Stein, Szkoła Podstawowa FILOMATA, Liceum Ogólnokształcące FILOMATA, I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego, Zespół Szkół Samochodowych im. gen. S. Roweckiego „Grota”, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, Górnośląskie Centrum Edukacyjne i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. L. Różyckiego w Gliwicach.

W uroczystej gali wzięli też udział laureaci Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice 2021. Były to 72 osoby, wyróżnione w ramach „Miejskiego programu wspierania edukacji dzieci i młodzieży pobierających naukę w Gliwicach”.

16. gala Gliwicki Laur Nauki została organizowana przez Szkołę Podstawową nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Gliwicach.

nagrodzeni uczniowie na scenie
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
wręczenie dyplomów w czerwonych teczkach
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
grupa nagrodzonych na scenie
fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
recytacje
Teatr Wit-Wit (fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice)
nagrodzeni uczniowie na scenie
wręczenie dyplomów w czerwonych teczkach
grupa nagrodzonych na scenie
recytacje

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking