Kulturalny rozkład jazdy: 18–20 czerwca

Ajouté: 18.06.2021 / Section:
kolorwy banner z napsiem kulturalny rozkład jazdy

Wernisaż wystawy „Debiuty”, spektakl „Amadeusz” w Teatrze Miejskim w Gliwicach, piosenki Osieckiej, 5. urodziny Targu na Zielonym, warsztaty linorytu w ogrodzie Willi Caro i wystawa strugawek – to propozycje na kulturalny weekend w Gliwicach.

  • W piątek 11 czerwca o godz. 18.00 w Centrum 3.0 przy ul. Studziennej rozpocznie się wernisaż wystawy „Debiuty”. Przy okazji będzie to okazja do świętowania 15-lecia Okręgu Gliwicko-Zabrzańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
  • Także w piątek 18 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Agnieszki Bielanik-Witomskiej. Stacja Artystyczna Rynek zaprasza!
  • W Teatrze Miejskim w Gliwicach przez cały weekend można oglądać nowy spektakl „Amadeusza” w reżyserii Norberta Rakowskiego. To ostatnia premiera naszego teatru przed wakacjami.
  • Na sobotę 19 czerwca zaprasza także Targ na Zielonym. W Hali Modeli GZUT nie zabraknie atrakcji – to 5. „urodziny” inicjatywy. Impreza odbędzie się między godz. 8.00 a 12.00.
  • O godz. 10.00 i 13.00 w sobotę 19 czerwca w Willi Caro będzie można wykonać grafikę na koszulkę i torbę. Poznajemy technikę linorytu i niezmiennie zapraszamy do obejrzenia wystawy czasowej „Młoda Polska” w Muzeum w Gliwicach.
  • Niedziela 20 czerwca to świetny dzień, żeby pójść do kina Amok. Na przykład na godz. 16.15 i zobaczyć „Filonka Bezogonka”. Świetna rozrywka dla całej rodziny!
  • W wypożyczalni dla dzieci w budynku Biblioteki Centralnej można obejrzeć nietypową kolekcję strugawek.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking