„Amadeusz”, reż. N. Rakowski

Ajouté: 02.06.2021
aktorzy na scenie i reżyser podczas próby teatralnej fot. D. Arbaczewski / materiały organizatora
Czas wydarzenia: 
2021-06-17 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Tematyka wydarzenia: 
premiera spektaklu
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach

Zanurzamy się w dziele tworzenia muzycznego testamentu, dworskich intryg, eksplozji i destrukcji geniuszu. Do repertuaru wchodzi „Amadeusz” Petera Shaffera w reż. Norberta Rakowskiego.

Spektakl to historia wielkiej teatralno – muzycznej rywalizacji dwóch artystów, Antonio Salierego i Amadeusza Mozarta. Skupiając się na niemalże partyturowym zapisie sztuki, tworzymy przedstawienie – przypowieść o zmaganiu się człowieka z losem, o tragedii kogoś, kto w zachwycie samym sobą i swoimi oczekiwaniami pokierował życie na tory zazdrości i  nienawiści, w odwecie za własne niedoskonałości. Cała tragedia Salieriego to bluźniercze zmaganie się z Bogiem, który wybrał sobie na geniusza nie jego, a „tego Amadeusza”.

Jednak tekst Shaffera to nie biografia Mozarta i nie tylko rozważania o losie artysty, ale przede wszystkim zachwyt nad muzyką geniusza, która przetrwała setki lat. Muzyka Mozarta będzie więc jednym z głównych bohaterów tej sztuki. Liczymy w skrytości, że zarazi ona widzów, oderwie ich od prozy życia i pozwoli choć przez chwilę poczuć się wyjątkowo.

Bilety

Kategorie wydarzenia: