Sezon na remonty

Ajouté: 12.05.2011 / Section:

Wiosna w pełni i na miejskich drogach coraz częściej będą widoczne ekipy remontowe.

W tym roku naprawy jezdni i chodników będą prowadzone w różnych dzielnicach Gliwic. Łączny koszt tych zadań oszacowano na ponad 13 mln zł.
– Staramy się systematycznie poprawiać stan gliwickich ulic. Co roku sporządzamy listę najważniejszych zadań do wykonania. Ulice i chodniki do naprawy wybieramy na podstawie kontroli prowadzonych przez naszych inspektorów w terenie, analizujemy liczne zgłoszenia od mieszkańców, uwagi miejskich radnych i wnioski przekazywane z Centrum Ratownictwa Gliwice – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.
Remonty uwzględnione na tegorocznej liście zadań będą prowadzone w różnych częściach Gliwic, a przeprowadzi je – na zlecenie ZDM – Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Obejmują naprawę nawierzchni jezdni lub ich fragmentów, naprawę i budowę chodników (w jednym wypadku z wytyczeniem ścieżki rowerowej), remonty i tworzenie miejsc postojowych dla samochodów.
Więcej informacji można znaleźć w tygodniku „Miejski Serwis Informacyjny – Gliwice” nr 19/2011 z 12 maja 2011 roku (dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.gliwice.eu w dziale „Dla mieszkańców”). (al)
Informacje: Zarząd Dróg Miejskich, tel. 32/270-65-05
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking