Przyjdź do muzeum

Ajouté: 12.05.2011 / Section:

Bezpłatne soboty, rabaty rodzinne, dwa dni otwarte dla szkół i przedszkoli oraz nowe godziny zwiedzania – to propozycja Muzeum w Gliwicach, która ma zachęcić mieszkańców do odwiedzania placówki.


Zmiany zostaną wprowadzone od 16 maja. – To ukłon w stronę szkół, rodziców oraz całej rzeszy osób, które czas na kulturę znajdują wyłącznie w godzinach popołudniowych, zwłaszcza w piątki, soboty i niedziele. Staramy się dostosować do współczesnego stylu i tempa życia. Poprzez wydłużenie godzin zwiedzania oraz skoncentrowanie programu zajęć edukacyjnych od piątku do niedzieli, chcemy ułatwić dostęp do naszej oferty kulturalnej – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum.
Nowy harmonogram pracy muzeum to m.in.: bezpłatne soboty, 50% zniżki dla rodziców z dziećmi w każdą niedzielę, dwa dni – środa i czwartek – wolne od opłat dla szkół i przedszkoli, które zyskały tez możliwość udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych organizowanych poza godzinami zwiedzania – w dogodnych dla nauczycieli terminach. Więcej informacji na stronie internetowej www.muzeum.gliwice.pl. (al)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking